Šachový klub Moravská Slavia

Evropský pohár 2022

21.9.2023

European Chess Club Cup 2022 

se koná 2-10.10 v Rakouském Mayrhofenu. Šachový klub Moravská Slavia je nasazen jako 16 s ratingem 2445. Turnaj se hraje na 7 kol, švýcarským systémem, s časovou kontrolou 90 minut na 40 tahů plus 30 minut pro zbytek partie s přídavkem 30 vteřin na tah.

  • ředitel turnaje Petr Pisk

  1. GM Heberla Bartolomiej
  2. IM Neugebauer Martin
  3. GM Polák Tomáš
  4. FM Kůsa Jakub
  5. Roubalík Jakub
  6. FM Němec Jáchym
  7. kpt Vávra Michal

Již tuto neděli odjíždí náš tým v historii poprvé na Evropský klubový pohár do rakouského Mayrhofenu. Je to něco jako Liga mistrů ve fotbale, jen se všechny silné evropské týmy – včetně úřadujícího mistra světa Carlsena i bývalého indického mistra světa Ananda – sjedou na jedno místo. Jsme nasazení na 16.místě ze 70 družstev. Tak nám držte pěsti a fanděte Morenda, šlapat!!

1 kolo ŠK Moravská Slavia (CZE) 2,5 : 3,5 Denizsu Aquamatch (TUR)

2 kolo  Nordstrand (NOR) 1,5 : 4,5 ŠK Moravská Slavia (CZE)

3 kolo ŠK Moravská Slavia (CZE) 4,5 :1,5 De Pluspion Wachtebeke (BEL)

Pěkný podvečer, příznivci šachové hry, vám přeju z tyrolského Mayrhofenu, kde od pondělí probíhá Evropský klubový pohár a jedním ze tří českých celků – kromě Nového Boru a Frýdku-Místku je i Moravská Slavia Brno. Zatím máme za sebou tři kola – v prvním kole jsme po výletu na místní vodopád s vodním družstvem z Turecka těsně prohráli, ale ve druhém a třetím kole jsme zkušeně zavěsili proti norskému a belgickému týmu a těšíme se na další kola. Událost je to pro srdce šachisty opravdu nádherná a k tomu ještě ta rakouská pohostinnost a příroda.

4 kolo KBSK Brugge (BEL) 1 : 5 ŠK Moravská Slavia (CZE)

Druhou belgickou pralinku jsme slupli a vyhráli potřetí v řadě! Zítra nás v 5.kole od 14 hod na pátých stolech prověří azerský tým Vugar Gashimov.

5 kolo ŠK Moravská Slavia (CZE) 2,5 : 3,5 Vugar Gashimov (AZE)

Dnes byl na ECC pro Morendu svátek! Hrála na 5.stole se silným azerským týmem Vugar Gashimov a nevedla si vůbec špatně. Oba Kubové Jakub Kůsa a Jakub Roubalík tahali za silnější kůsek provazu, ale bohužel soupeře úplně nepřetáhli. Nakonec 5 remíz a Jáša prohrál, když ve slibném postavení podcenil možnosti soupeře. Takže nejtěsnější prohra. Zůstáváme ale na online a do zítřejšího šestého kola nám los přisoudil družstvo Valencie.

6 kolo Andreu Valencia Origin Chess (ESP) 0,5 : 5,5 ŠK Moravská Slavia (CZE)

Včera jsme si pochutnali na valencijských pomerančích, jsme na průběžném 11.místě a dnes od 11 hod. si zahrajeme o první desítku se silným maďarským týmem Sentimento Ajka na šestých stolech. Vlétneme do ní jako orli? Pozdravy a poděkování také do Brna našemu B-týmu, který v oslabené sestavě remizoval včera v 1.lize se silnou Orlovou a dnes se utká s Ostravou. Konečně zdravíme i do Hodonína, kde náš C tým bojuje rovněž v oslabené sestavě proti domácím hráčům.

7 kolo ŠK Moravská Slavia (CZE) 3 : 3 Sentimento AJka BSK (HUN) :

Remízová neděle Morendy! Po velkém, dlouhém a nervydrásajícím boji Morenda na ECC 2022 remízovala se silným maďarským týmem Sentimento Ajka 3-3 a obsadila ve své evropské premiéře velmi dobré 14.místo (nasazení jsme byli 16.) ze 70 týmů. Respekt a poděkování si zaslouží všichni hráči, zvlášť pro mladíčky Jakub Kůsa a Jáchym Němec bylo nejen včerejší kolo zátěžovou zkouškou. Gratulace Novému Boru k titulu a už příští neděli přivítáme v Brně evropské šampiony k extraligovému souboji. Díky rovněž Béčku a Céčku Morendy, které v oslabených sestavách udrželo neporazitelnost i v 1.lize a KP I.

Chess result

Morenda, šlapat!!